Доступність посилання

ТОП новини

Порошенко на піднятті Державного прапора закликав усіх до єдності


На Софіївській площі в Києві підняли Державний прапор
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:32 0:00

Президент України Петро Порошенко на церемонії підняття Державного прапора в Києві знову закликав усіх до єдності.

«Один-єдиний національно-державний стяг цінніший за сотні партійних знамен. Це мій прямий заклик до всіх політичних сил, перш за все до тих, хто об’єднався в парламентську коаліцію, – єднатися зараз заради України», – сказав він на церемонії з нагоди Дня Державного прапора.

Президент, нагадуючи історію українського прапора, наголосив: «За 24 роки відновленої Незалежності цей прапор міцно укорінився в нашій свідомості, життя без нього зараз вже навіть не можна уявити».

Але, сказав Порошенко, «найбільшу народну повагу і шану прапор здобув під час нашої з вами Революції гідності і Вітчизняної війни українського народу за Незалежність, проти російських загарбників».

«Синьо-жовті стрічки та шеврони стали символом мужності українських військовослужбовців, добровольців, волонтерів. Наш прапор – це живий свідок перемог і невдач – невдач, без яких, нажаль, не буває жодна війна. Час від часу він стає червоно-чорним: багряним від української крові, яку проливає на українсько-донецьких чорноземах російський агресор. Наш державний прапор – пароль, за яким знати, хто у нас свій, а хто чужий. Наш священний оберіг, знак нашої єдності, знак нашої перемоги», – заявив президент.

При цьому Петро Порошенко додав: «Україна багато чого пройшла, вистояла найважчий рік своєї історії, і готова зараз іти вперед».

Президент також узяв участь у відкритті виставки бойових прапорів із зони антитерористичної операції.

23 серпня, в неділю, Україна святкує День Державного прапора.

Це свято було засноване 2004 року на честь події 23 серпня 1991 року, коли синьо-жовтий прапор група народних депутатів урочисто внесла до сесійної зали Верховної Ради тодішньої УРСР. 2009 року була запроваджена церемонія урочистого підняття Державного прапора цього дня.

XS
SM
MD
LG