Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 05:02

Яценюк пообіцяв законопроект про Державний прапор та присягу на вірність Україні


(©Shutterstock)

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що до Верховної Ради буде внесений проект закону про Державний прапор та присягу на вірність Україні.

«Цей закон передбачає повагу до національного символу держави, визначає, що в кожній державній установі, в кожній школі, в кожній лікарні й на кожному подвір’ї повинен майоріти український Державний прапор. Цей прапор є ознакою нашої єдності, нашої незалежності, віри в наше майбутнє», – наголосив прем’єр, беручи участь у Львові в церемонії урочистого підняття Державного прапора України.

Частиною закону про державний прапор України має бути введення присяги на вірність Україні, «коли кожен українець, кожна дитина в кожній школі, студент і депутат парламенту складає присягу на вірність українській державі – присягу не тільки словами, а серцем і духом, присягу країні, яка бореться й перемагає, країні, яка незламна», передає слова Яценюка урядова прес-служба.

Голова уряду наголосив, що національний прапор української держави «безпосередньо пов’язаний зі Львовом». Арсеній Яценюк нагадав, що 1988 року один із учасників Товариства Лева першим підняв нинішній Державний прапор країни.

«Далі наш національний прапор став невід’ємною частиною української незалежності. Зараз весь світ знає, що це прапор держави, яка бореться за свою незалежність, яка бореться проти російської агресії. І це прапор держави, яка перемагає», – сказав він.

«Наш державний прапор і наша незалежність – це нерозривні поняття. Під цим прапором зараз воюють наші вояки проти російської військової агресії. Україна будує своє майбутнє, своє європейське майбутнє під нашим українським стягом», – сказав Арсеній Яценюк.

Церемонія підняття Державного прапора України відбулася на площі біля Львівської обласної державної адміністрації. Слідом за Державним прапором були підняті прапори, під якими служили воїни в зоні антитерористичної операції.

23 серпня, в неділю, Україна святкує День Державного прапора.

Це свято було засноване 2004 року на честь події 23 серпня 1991 року, коли синьо-жовтий прапор група народних депутатів урочисто внесла до сесійної зали Верховної Ради тодішньої УРСР. 2009 року була запроваджена церемонія урочистого підняття Державного прапора цього дня.

Ваша думка

Показати коментарі

Recommended

XS
SM
MD
LG