Доступність посилання

ТОП новини

«Роскомнагляд» зняв блокування з сайту «Вікіпедії»


«Роскомнагляд» вилучив статтю онлайн-енциклопедії «Вікіпедія» про наркотики з реєстру заборонених сайтів. Як повідомляє це російське державне відомство, інформація, визнана судом забороненою, відредагована.

«Стаття про наркотичну речовину «чарас», що міститься зараз у «Вікіпедії», згідно з експертним висновком ФСКН Росії, не порушує вимог законодавства. Зазначене в даному рішенні суду посилання вилучене з Єдиного реєстру забороненої інформації», – йдеться в повідомленні «Роскомнагляду».

«Роскомнагляд» 20 серпня зажадав від «Вікіпедії» видалити статтю про наркотичну речовину «чарас», бо суд в Астраханській області визнав цей матеріал забороненим. У керівництві енциклопедії відмовилися виконувати приписи, зазначивши, що стаття написана науковою мовою з академічних джерел.

Увечері 24 серпня в «Роскомнагляді» повідомили, що планують внести сторінку до реєстру заборонених сайтів. При цьому через використання ресурсом протоколу передачі даних більша частина провайдерів не зможе заблокувати окрему сторінку на «Вікіпедії», що призведе до блокування всього ресурсу.

Провайдери почали блокувати «Вікіпедію» вночі 25 серпня. Енциклопедія після цього розповсюдила інструкцію по обходу блокування.

XS
SM
MD
LG