Доступність посилання

ТОП новини

Правозахисники: у Керчі активістів арештували й оштрафували за фото з прапором України


Кримська польова місія з прав людини повідомляє, що в Керчі «поліція» затримала 24 серпня трьох людей за фото з прапором України. Про це правозахисникам розповіла мати одного із затриманих.

За її словами, двоє хлопців і дівчина о 7:00 24 серпня вирішили зробити фото з прапором України на горі Мітрідат у центрі Керчі. Так молоді люди хотіли відзначити День Незалежності України.

«У той час, коли вони фотографувалися з розгорнутим прапором України, під’їхала «поліція» і затримала всіх трьох за використання нецензурної лексики. Після складання протоколу поліція доставила їх у будівлю суду», – розповіла жінка.

За словами затриманих, в «поліції» їм повідомили, що причина затримання – прапор України і футболка з тризубом і проукраїнської написом.

За інформацією правозахисників, того ж дня суд присудив одному з хлопців 15 діб арешту, іншому – 1000 рублів штрафу.

«Розгляд справи дівчини перенесли на 25 серпня, оскільки в понеділок одна зі свідків звинувачення після попередження про відповідальність за надання неправдивих свідчень заявила, що сама нічого не бачила і про подію їй розповіли», – зазначили в місії.

Офіційні коментарі «правоохоронних і судових органів» анексованого Росією Криму у цій справі відсутні.

У День Незалежності України в Криму до пам’ятника Тарасу Шевченку в Сімферополі 24 серпня покладали квіти. Тут же чергували представники «поліції», люди в штатському, була помічена і самооборона. Деяких просили проїхати в райвідділ «поліції» для встановлення особи. Серед затриманих – представники Українського культурного центру.

Громадські активісти в Сімферополі планували провести акцію на честь Дня незалежності України, однак «міська адміністрація» Сімферополя відмовилася її узгоджувати.

XS
SM
MD
LG