Доступність посилання

ТОП новини
18 Грудень 2018, Київ 14:41

Співробітники Керченського стрілочного заводу просять Путіна врятувати їх «від злиднів»


Керченський стрілочний завод

Співробітники Керченського стрілочного заводу просять президента Росії Володимира Путіна врятувати їх «від безробіття та жебрацького існування». Про це вони написали у відкритому листі Путіну, пояснюючи, що не бачать іншого шляху порятунку підприємства.

Люди скаржаться на мізерні зарплати і масові звільнення фахівців. Звинувачують у всьому українського власника підприємства.

«З березня 2014 року ведеться боротьба за виживання заводу. Традиційні ринки збуту продукції заводом втрачені, а іншої гідної альтернативи отримати не вдалося. Ми впевнені, що головною причиною відсутності у заводу замовлень і, насамперед, замовлень від підприємств Росії, є те, що наш завод належить українському власнику. Завод і його колектив стали заручниками цієї ситуації», – мовиться у листі до російського президента, текст якого має «Крим.Реалії».

Колектив підприємства стверджує, що з початку цього року завод втратив понад 180 працівників, у результаті чого неможливо організувати повноцінний робочий процес, а отже «найближчим часом завод може зупинитися і працівники опиняться без засобів існування».

У зв’язку з цим колектив заводу ухвалив рішення з 27 серпня оголосити безстроковий страйк, мета якого – домогтися від власника «виконання законів Російської Федерації і привести рівень заробітної плати у відповідність з цими законами», а також звернутися до керівництва Криму і Росії «для ухвалення рішення щодо зміни українського власника підприємства».

Журналісти проекту Радіо Свобода «Крим.Реалії» намагаються отримати коментар від українського власника заводу.

19 серпня робітники заводу також вийшли на страйк проти низьких зарплат, який тривав не більше години і був названий попереджувальним.

Співробітники підприємства неодноразово зверталися до кримської влади з проханням «націоналізувати» підприємство. Однак ще в лютому цього року «прем’єр-міністр» окупованого Криму Сергій Аксьонов заявив, що ТОВ «Керченський стрілочний завод» не націоналізований, оскільки власник підприємства перереєстрував його у Краснодарі.

ТОВ «Керченський стрілочний завод», за даними ЗМІ, перебуває у власності української компанії «Укртранслізинг», власником 49,96% акцій якої є найбільша в Україні приватна транспортно-експедиторська компанія «Лемтранс», що входить у фінансово-промислову групу «СКМ» українського бізнесмена Ріната Ахметова.

Підприємство спеціалізується на випуску чавунного і сталевого лиття, стрілочних переводів для промислових підприємств і гірничо-збагачувальних комбінатів, магістральних і підземних шляхів, трамвайних стрілочних переводів та запчастин до них.

Ваша думка

Показати коментарі

Recommended

XS
SM
MD
LG