Доступність посилання

ТОП новини

Тегеран закликає США звільнити затриманих громадян Ірану


Джейсон Резаян, архівне фото
Джейсон Резаян, архівне фото

Тегеран закликає США звільнити 19 громадян Ірану, які утримуються в американських в’язницях.

«Ми закликаємо американську владу і представників судової системи США покласти край утримуванню цих людей», – заявив у вівторок, 26 серпня, речник МЗС Ірану Марзієх Афхам.

Цей заклик з’явився наступного дня після того, як заступник керівника МЗС Ірану Хассан Кашакаві заявив, що Тегеран не планує обмінювати затриманого журналіста Washington Post Джейсона Резаяна на когось із іранських громадян, які перебувають у в’язницях США.

Журналіста зі США Джейсона Резаяна в Ірані звинувачують у шпигунстві й поширенні пропаганди проти іранської держави.

Справу колишнього голови тегеранського бюро американського видання Washington Post, який має громадянства і США, й Ірану, розглядали за зачиненими дверима в одній із палат Революційного суду Тегерана, що зазвичай веде справи політичні чи такі, що стосуються національної безпеки. Через це подробиці справи мало відомі.

Раніше прокурори оголосили Резаянові звинувачення в таких злочинах, як «збирання конфіденційної інформації», «співпраця з ворожими урядами» чи «пропаганда проти влади». У разі визнання винним 39-річному журналістові може загрожувати від 10 до 20 років позбавлення волі.

Резаян заперечує ці звинувачення.

У США їх теж відкидають як абсурдні, так само заявляє й видання Washington Post і правозахисники.

Джейсон Резаян перебуває за ґратами у тегеранській в’язниці «Евін» уже понад рік із часу арешту у липні минулого, 2014 року.

XS
SM
MD
LG