Доступність посилання

ТОП новини

Слідчі дії проти Януковича щодо подій на Майдані зупинили – адвокат


Слідство Генеральної прокуратури проти колишнього президента України Віктора Януковича за кримінальним провадженням про події на майдані Незалежності в Києві з листопада 2013 року по лютий 2014 року припинене, заявив його адвокат Віталій Сердюк.

«Справа щодо Майдану проти Віктора Януковича слідством зупинена. Де-факто, з 2014 року розслідування проти Януковича у справі і слідчі дії відносно Януковича по даній справі не провадяться. При тому, що це найбільш резонансна справа, по ній дуже багато загиблих. Дуже багато потерпілих. Суспільство має знати правду, суспільство має знати відповідь, чому до цього часу в цій справі не поставлена крапка», – сказав адвокат.

У Генеральній прокуратурі наразі не коментували цієї заяви. «Ми узгоджуємо зміст коментаря», – сказали Радіо Свобода у прес-службі відомства і пообіцяли відреагувати до кінця дня.

27 липня Печерський районний суд виніс рішення, яким задовольнив клопотання Генпрокуратури про початок процедури заочного засудження Януковича.

Генпрокуратура викликала Януковича на 11 серпня в ГПУ для проведення допиту, однак він не з’явився, натомість до ГПУ прийшли його адвокати.

Як повідомляли в Генпрокуратурі, проти колишнього президента України загалом порушено п’ять кримінальних проваджень: щодо «Межигір’я», Сухолуччя, злочинів на Майдані, злочинної організації, «Укртелекому». Справою, за якою Януковича оголосили в міжнародний розшук, є справа щодо «Укртелекому».

Наприкінці липня Інтерпол зняв інформацію про міжнародний розшук Януковича зі свого сайту – як заявили його британські адвокати, після того, як вони оскаржили рішення про розшук. Українські правоохоронці наголошують, що інформація з сайту Інтерполу знята тимчасово, для додаткової перевірки, і це не означає зупинення самого розшуку Януковича.

Віктор Янукович утік із України в лютому 2014 року після масових розстрілів учасників протестів на майдані Незалежності в Києві. Відтоді він переховується на території Росії, яка не відповідає на запити України про його видачу в рамках міжурядових домовленостей.

XS
SM
MD
LG