Доступність посилання

ТОП новини

Мінська-3 не буде, Росія має виконувати домовленості – Порошенко


Президент України Петро Порошенко, президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, Брюссель, 27 серпня 2015 року
Президент України Петро Порошенко, президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, Брюссель, 27 серпня 2015 року

Президент України Петро Порошенко у Брюсселі наголосив на необхідності дотримання мінських домовленостей з боку Росії і негайного припинення вогню на сході України.

«Мінська-3 не може існувати. Треба виконувати чинні угоди. Сьогоднішні зустрічі були присвячені в тому числі невиконанню Росією узятих зобов’язань», – сказав Порошенко після зустрічі з президентом Єврокомісії Жаном-Клодом Юнкером у Брюсселі.

Щодо вчорашніх мінських домовленостей, на якій переговорники висловили намір забезпечити тривале припинення вогню на Донбасі з 1 вересня, Порошенко заявив, що не розуміє, чому на припинення вогню треба чекати цілий тиждень.

«Я як президент України зацікавлений у негайному припиненні вогню. Тому що невідомо, скількох життів нам коштуватиме очікування 1 вересня. Яка причина того, що нам треба чекати тиждень на припинення вогню? Прямим зобов’язанням для російської сторони є припинення вогню від 15 лютого. Українська сторона дотримується цих домовленостей. Якщо взяти графік порушень, складений СММ ОБСЄ, щодо того, хто починає стріляти, хто є порушником, то він свідчить, що це робить російська сторона», – сказав Порошенко.

На зустрічі тристоронньої контактної групи, що відбулася 26 серпня в Мінську, переговорники висловили намір забезпечити тривале припинення вогню на Донбасі з 1 вересня.

Сторони конфлікту на Донбасі постійно звинувачують одна одну у невиконанні вже чинних мінських домовленостей, які, зокрема, передбачають заборону застосування і відведення від лінії контакту зброї калібром понад 100 міліметрів.

XS
SM
MD
LG