Доступність посилання

ТОП новини

Україна сподівається на підписання газової угоди з Росією у вересні


Україна сподівається у вересні підписати тристоронній протокол з Росією і Єврокомісією про поставки природного газу в опалювальний сезон 2015-2016 року. Про це за підсумками двосторонніх переговорів із представниками Єврокомісії у Відні повідомив керівник управління євроінтеграції Міністерства енергетики і вугільної промисловості Михайло Бно-Айріян.

«Переговори завершилися. Понад три години ми говорили про можливу майбутню угоду (зобов’язальний протокол) з Росією та ЄС щодо постачання природного газу в Україну на наступний опалювальний сезон. Сподіваємося, що документ буде підписано протягом наступного місяця», – заявив він.

За словами урядовця, окремим питанням було фінансування закачування газу до українських підземних сховищ. « Єврокомісія намагається максимально допомогти нам у цьому питанні, розраховуємо на суттєву підтримку з боку міжнародних фінансових організацій в цьому напрямі, звичайно, не без допомоги Брюсселя», – зазначив Бно-Айріян.

«Нафтогаз України» з 1 липня зупинив закупівлю газу в російського «Газпрому» до узгодження умов постачання і нині купує газ тільки в Європі. Попередній осінньо-зимовий сезон пройшов за тимчасовими домовленостями, яких досягли за посередництва Європейського союзу.

«Газпром» і «Нафтогаз» у червні 2014 року подали зустрічі позовні заяви до Стокгольмського арбітражу. Москва вимагає погасити заборгованість за газ, а Київ наполягає на прийнятній газовій ціні.

XS
SM
MD
LG