Доступність посилання

ТОП новини

США занепокоєні вироком азербайджанській журналістці Ісмаїловій


Хадіджа Ісмаїлова
Хадіджа Ісмаїлова

У США занепокоєні винесеним судом Баку вироком азербайджанській журналістці Хадіджі Ісмаїловій.

«Ми також занепокоєні повідомленнями про порушення під час розслідування і судового розгляду свідчень очевидців та інших ключових доказів», – мовиться у заяві заступника речника Держдепартаменту США Марка Тонера, опублікованій у вівторок, 1 вересня.

Цей випадок є ще одним прикладом розширення обмежень щодо прав людини в Азербайджані, у тому числі згортання свободи преси, наголосив Тонер.

«Ми закликаємо уряд Азербайджану звільнити Ісмаїлову та інших ув’язнених», – зазначив Марк Тонер.

У вівторок, 1 вересня, суд у Баку визнав винною азербайджанську журналістку-розслідувача Хадіджу Ісмаїлову і засудив її до 7,5 року ув’язнення.

Журналістку, яка співпрацює з Радіо Свобода, звинувачували у наклепі, ухиленні від сплати податків, незаконній підприємницькій діяльності і зловживанні владою. Вона всі звинувачення відкидає, заявляючи, що вони політично мотивовані і викликані спробами помститися за її репортажі про корупцію у вищих ешелонах влади Азербайджану.

31 серпня суддя перервав останнє слово Ісмаїлової, коли журналістка згадала ім’я президента Азербайджану Ільгама Алієва. Із проханням до судді зупинити промову звернувся прокурор.

Арешт Ісмаїлової понад вісім місяців тому викликав широке засудження з боку міжнародних правозахисників і західних урядів.

У серпні прокурор вимагав для журналістки дев’яти років позбавлення волі.

XS
SM
MD
LG