Доступність посилання

ТОП новини

Мін’юст Росії: питання обміну Савченко має вирішуватися дипломатичними каналами


Надія Савченко
Надія Савченко

У Міністерстві юстиції Росії заявляють про наявність юридичної можливостіобміну української льотчиці Надії Савченко на російських військових, затриманих на Донбасі, вона з’явиться тільки на підставі дипломатичних домовленостей.

«Юридична можливість буває з різних підстав, на підставі існуючих двосторонніх, конвенційних, по дипломатичних каналах. Як правило, такі питання вирішуються дипломатичними каналами», – сказав глава російського відомства Олександр Коновалов.

Наприкінці серпня глава СБУ Василь Грицак заявив, що не виключає можливості обміну заарештованих військових Головного розвідувального управління Генерального штабу Збройних сил Росії Євгена Єрофеєва і Олександра Александрова на українських полонених після того, як суд винесе їм вирок. Але тоді прізвища Савченко він не згадував.

Після цього один із адвокатів Савченко також заявив, що припускає можливість її обміну на затриманих в Україні двох російських військових, але тільки після винесення вироків.

Народного депутата України, колишнього військовослужбовця Збройних сил України Надію Савченко в Росії обвинувачують у вбивстві двох співробітників російського телебачення, які торік улітку незаконно перебували під Луганськом, надаючи інформаційну підтримку збройним сепаратистам, а також у замаху на вбивство групи сепаратистів і незаконному перетині російського кордону. Сторона обвинувачення стверджує, ніби Савченко вела корегування вогню українських військових під час обстрілу, а потім сама пішла в Росію.

Савченко і її захист звинувачення відкидають і стверджують, що на момент обстрілу й загибелі російських журналістів її вже захопили в полон сепаратисти, які потім примусово переправили її до Росії.

У травні цього року в Луганській області були затримані російські військові Євген Єрофеєв й Олександр Александров. Вони називають себе чинними бійцями Головного розвідувального управління (ГРУ) Генерального штабу Збройних сил Росії. Міністерство оборони Росії підтверджує, що Єрофеєв і Александров служили в армії за контрактом, але стверджує, що до моменту затримання вони звільнилися зі служби.

XS
SM
MD
LG