Доступність посилання

ТОП новини

Екс-комбат «Криму»: мою матір переслідують колишні співробітники СБУ


Станіслав Краснов

Колишній командир українського батальйону «Крим», кримчанин Станіслав Краснов звинувачує колишніх співробітників СБУ, які перейшли на службу до Федеральної служби безпеки Росії після анексії Криму, у переслідуванні своєї матері-пенсіонерки. Про це він сказав журналістам у Києві у середу, 2 вересня.

«Саме вони періодично приходять на всі обшуки до нас додому», – говорить кримчанин.

Краснов також зазначив, що саме цих співробітників ФСБ засуджений у Криму активіст Євромайдану Олександр Костенко звинувачував у тортурах.

У коментарі «Крим.Реалії» Краснов висловив припущення, що колишні співробітники СБУ діють проти проукраїнських активістів та їхніх родичів, керуючись особистою неприязню і прагненням довести свою лояльність російській владі Криму.

«Складно говорити про їхню мотивацію. Вони знають нас, активістів, ще з часів, коли Крим був українським, приходили на всі наші акції, були дуже ввічливими. Можливо, вони керуються ненавистю до нас. Можливо хочуть довести свою відданість новій владі», – сказав Краснов.

У Криму правоохоронці і суди ігнорують заяви за звинуваченнями в тортурах і переслідуванні рідних проукраїнських активістів і офіційно не коментують.

На початку червня у Криму у Слідчому комітеті Росії порушили кримінальну справу щодо Станіслава Краснова, якого підозрюють в екстремізмі і приналежності до організації «Правий сектор». Комбата підозрюють у скоєнні злочину, передбаченого ч.1 ст.282 КК Росії (розпалювання ненависті або ворожнечі за ознаками ставлення до соціальної групи, вчинене з використанням ЗМІ).

Цього тижня, за повідомленнями адвоката Дмитра Сотникова, у будинку матері Краснова в Криму правоохоронці знову провели обшук.

Росія анексувала Крим у березні 2014 року. Київ і Захід не визнають це і вважають півострів українською територією.

XS
SM
MD
LG