Доступність посилання

ТОП новини

Урядові пропонують концепцію реформування системи держзакупівель ліків


Ілюстраційне фото
Ілюстраційне фото

Громадські організації і правники України сьогодні презентували концепцію реформування системи державних закупівель ліків. Відповідний проект передали на розгляд Верховній Раді й Міністерству охорони здоров’я України. Концепція передбачає передачу системи закупівель міжнародним організаціям, створення реєстру лікарських препаратів й уніфікацію відповідних документів, що дозволить знищити корупційні механізми і схеми, що діють у системі закупівель.

Як повідомив один з авторів концепції, голова правління неурядового «Центру протидії корупції» Віталій Шабунін, нині до 40% коштів, які держава виділяє на закупівлю ліків, складають переплати і «відкати». За словами Шабуніна, реформа системи закупівель ліків неможлива без докорінної реформи Міністерства охорони здоров’я, яка передбачає, серед іншого, зменшення впливу на міністерські рішення з боку фармацевтичної індустрії.

«Допоки це міністерство керується великою українською фармою (фармацевтичною індустрією – ред.), ніяких реформ не буде. Тому насправді класно, коли професійні юридичні організації разом з пацієнтськими організаціями виходять з пакетом реформ: це означає, що принаймні МОЗ точно змушуватимуть щось робити і з великою вірогідністю бодай якась частина цієї реформи вдасться», – наголосив Шабунін.

Народний депутат, голова парламентського комітету з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець заявила, що парламентарі підтримують запропоновану громадськістю концепцію. Богомолець наголосила, що з вересня 2014 року і дотепер МОЗ не провело належних реформ у системі закупівлі лікарських препаратів.

«Від минулого року Міністерством охорони здоров’я систематично не було зроблено ні одного кроку для боротьби з корупцією. Ніяких змін у системі з вересня минулого до вересня цього року не відбулось», – заявила Богомолець.

Заступник міністра охорони здоров’я України Ігор Перегінець заявив, що, всупереч опору старої системи, МОЗ цього року зробило перші кроки у реформуванні системи закупівель. Так, згідно з домовленостями між урядом України і Євросоюзом, від кінця вересня у Києві разом з українськими експертами працюватимуть двоє європейських фахівців. Один займатиметься питанням створення єдиного державного реєстру лікарських препаратів, другий – реформуванням системи закупівлі ліків, повідомив Перегінець.

Раніше МОЗ визнало наявність проблем із закупівлями лікарських препаратів і вакцин, пообіцявши вирішити проблему до кінця літа цього року.

XS
SM
MD
LG