Доступність посилання

ТОП новини

США заперечили, що здійснили повітряний удар в Афганістані, при якому загинули працівники поліції


Речник військових США заявив, що ні Сполучені Штати, ні сили інших країн НАТО не причетні до повітряного удару, який, як заявили в Афганістані, став причиною загибелі 11 працівників поліції.

Як сказав полковник Браян Трайбус, вони не здійснювали ніяких повітряних ударів у неділю, 6 вересня, у провінції Гельманд, де, за повідомленнями, сталася подія.

За його словами, того дня повітряні удари здійснювали тільки в іншій частині Афганістану, у сусідній провінції Кандагар на півдні країни.

Раніше в понеділок, 7 вересня, в Афганістані посадовці заявили, що внаслідок повітряного удару, завданого в неділю, 6 вересня, в неспокійній провінції Гельманд на півдні країни загинули не менш як 11 працівників поліції. Як заявили в Міністерстві внутрішніх справ країни, то був повітряний удар країн-членів НАТО. Неназвані посадовці МВС заявили, що удар був здійснений під час проведення афганськими силовиками операції арешту контрабандистів наркотиків. Унаслідок цього удару також були поранені четверо працівників відділу боротьби з наркотиками МВС, сказали в міністерстві.

Афганістан є найбільшим у світі виробником опію, з якого після очищування також виробляють героїн.

Повітряні удари попередніх Міжнародних сил сприяння безпеці під командуванням НАТО, а нині окремих країн-членів, військові яких за двосторонніми угодами лишилися в Афганістані, нерідко викликали різку критику серед афганців своєю неточністю й нерозбірливістю. Час від часу, як заявляли в Афганістані, жертвами таких ударів, спрямованих проти бойовиків-ісламістів, ставали цивільні мешканці.

XS
SM
MD
LG