Доступність посилання

ТОП новини

Сепаратисти хочуть порушити в Мінську питання обміну полонених за принципом «всіх на всіх»


Представники угруповання «ДНР», визнаного українською владою терористичним, заявляють про намір порушити під час переговорів Тристоронньої контактної групи у Мінську питання обміну полонених за принципом «всіх на всіх». Про це пишуть сайти сепаратистів з посиланням на Дар’ю Морозову, «уповноважену з прав людини в «ДНР».

За її словами, питання про звільнення полонених і амністію хочуть винести на порядок денний обговорення.

«Ми поставили на порядок зустрічі обмін полоненими і розгляд закону про амністію, як це передбачають пункти 5 і 6 Комплексу заходів… Передбачені терміни давно пройшли, пропонувати їх безглуздо, подивимося, як піде розмова», – сказала Морозова.

Водночас сепаратисти заявляють і про намір порушити на перемовинах питання гарантування безпеки залізничного перегону «Ясинувата – Авдіївка» поблизу Донецька і вказують на те, що завдяки схожим домовленостям раніше на ділянці «Микитівка – Майорське» вдалося відновити рух поїздів.

Звільнення та обмін полоненими є однією з умов мінських угод. Наприкінці липня уповноважений президента України з питань мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях Ірина Геращенко заявляла, що у заручниках в бойовиків залишаються 156 людей.

Сьогодні у Мінську запланований черговий раунд переговорів Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на сході України. Очікується, що темою нинішніх перемовин буде розробка і парафування угоди про відведення від лінії зіткнення озброєння калібру менш як 100 міліметрів, а також танків.

XS
SM
MD
LG