Доступність посилання

ТОП новини

МЗС Росії: російські військові радники справді є в Сирії


Речниця зовнішньополітичного відомства Росії Марія Захарова
Речниця зовнішньополітичного відомства Росії Марія Захарова

Міністерство закордонних справ Росії визнало присутність російських військових радників у Сирії. Речниця зовнішньополітичного відомства Марія Захарова заявила 9 вересня, що ці експерти допомагали з постачанням російських озброєнь до Сирії, яке, твердить Москва, має на меті боротьбу з тероризмом.

Вона також назвала прохання США до Греції та Болгарії закрити свій повітряний простір для російських польотів до Сирії прикладом «міжнародного хамства».

Сполучені Штати попередили 8 вересня, що нарощування військової присутності Росії в Сирії може призвести до конфронтації.

Раніше 8 вересня міністерство закордонних справ Болгарії підтвердило повідомлення, що країна справді відмовилася надати дозвіл російським військово-транспортним літакам на перельоти через її повітряний простір до Сирії в період від 1 до 24 вересня.

Як заявили в МЗС Болгарії, відмова пов’язана з тим, що інформація, яку отримала болгарська сторона, дала підстави поставити під сумнів заяви російської сторони про мету цих польотів і вантажі для перевезення.

Останніми днями у засобах інформації з’явилися остаточно не підтверджені і не спростовані повідомлення, що Росія може посилювати свою військову присутність у Сирії для підтримки режиму президента Башара аль-Асада в боротьбі з його супротивниками – і з екстремістським угрупованням «Ісламська держава» та місцевим відділком «Аль-Каїди», і з демократичною опозицією, що має підтримку Заходу і країн арабського світу.

У соціальних мережах публікують у зв’язку з цим усе нові фотографії російських кораблів із військовою технікою, що прямують із Чорного моря через Босфор на південь, у напрямку до Сирії, і знімки російських військових у сирійському портовому місті Тартусі. Там розташований пункт матеріально-технічного забезпечення Військово-морського флоту Росії, в якому російські військові перебувають легально, відповідно до двосторонньої угоди ще з 1971 року.

XS
SM
MD
LG