Доступність посилання

ТОП новини

Кадиров на критику прокуратури Росії: коли почнуться протести, може бути запізно


Рамзан Кадиров
Рамзан Кадиров

Глава Республіки Чечні в Росії Рамзан Кадиров відкинув критику Генпрокуратури Росії, яка назвала неприпустимою його публічну образу судді і прокурора з Південно-Сахалінська, що визнали екстремістською книжку «Благання (дуа) до бога: її призначення та місце в ісламі».

«Я назвав шайтанами і провокаторами суддю і прокурора, які ухвалили рішення про визнання Корану «екстремістським». Документ не має ніякого стосунку до їхньої професійної діяльності. Замість захисту закону й інтересів Росії вони дурними рішеннями підривають основи стабільності і безпеки. Більше того, публічно образили мільйони росіян і півтора мільярда мусульман світу», – написав Кадиров.

Відповідь на критику Генпрокуратури він розмістив на своїй офіційній сторінці у «ВКонтакте».

Глава Чечні назвав рішення суду «неправовим» і заявив, що подав апеляцію. На думку Кадирова, Генпрокуратурі і Верховному суду Росії слід «терміново скасувати антиісламський і антиросійський протизаконний документ і негайно притягти до відповідальності провокаторів». «Завтра, коли почнуться протести, може бути вже пізно», – заявив Кадиров.

Генеральна прокуратура Росії 9 вересня назвала неприпустимою заяву голови Чечні Рамзана Кадирова про те, що він особисто притягне до суду суддю і прокурора з міста Південно-Сахалінська, які визнали екстремістською одну з книжок про іслам.

Представник відомства Марина Гридньова наголосила, що «правові питання необхідно вирішувати у правовому полі», повідомило російське агентство «Інтерфакс».

Перед цим Кадиров заявив, що вимагає покарати відповідальних за рішення міського суду Південно-Сахалінська про заборону книжки. Голова Чечні додав, що, якщо з суддею і прокурором не «розберуться» «законним чином», він особисто «притягне їх до відповіді».

Своє рішення російський суд виніс іще 12 серпня після розгляду результатів експертизи, яка визнала, що у книжці «Благання (дуа) до бога: його призначення та місце в ісламі» міститься пропаганда переваги ісламу над іншими релігіями.

За погрозу судді в Росії передбачено покарання у вигляді позбавлення волі до трьох років. Максимальний термін за погрозу прокуророві – два роки позбавлення волі.

XS
SM
MD
LG