Доступність посилання

ТОП новини

Європарламент закликає Росію звільнити незаконно затриманих громадян України й Естонії


Європейський парламент закликає Росію звільнити громадян України Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Надію Савченко і «всіх незаконно затриманих громадян України», а також громадянина Естонії Естона Кохвера. Про це йдеться в резолюції, ухвавленій на засіданні Європарламенту у Страсбурзі.

Європарламент «рішуче засуджує грубе порушення територіальної цілісності України й Естонії, що виявилося в незаконному викраденні громадян цих країн для засудження їх у російських судах».

Євродепутати вважають, що російські суди «не компетентні судити за дії, скоєні за межами міжнародно визнаної території Росії». На їхню думку, вироки у справах Сенцова, Кольченка і Кохвера незаконні. Рада ЄС, Єврокомісія і країни ЄС мають порушити це питання у своїх контактах із російською владою.

Європарламент також пропонує Європейській раді «розробити єдиний для ЄС список чиновників, відповідальних за викрадення, незаконне затримання і засудження Естона Кохвера, Надії Савченко, Олега Сенцова і Олександра Кольченка для заборони видачі віз у масштабі союзу щодо цих чиновників і заморозити всі фінансові активи, які належать їм або їхнім прямим родичам в Європейському союзі».

25 серпня російський суд засудив українського режисера Олега Сенцова до 20 років ув’язнення у колонії суворого режиму. Активістові Олександрові Кольченку російський суд дав 10 років позбавлення волі. Їх засудили за звинуваченням в організації терактів у Криму. Обидва звинувачення відкидають, називаючи справу політичною.

Українську громадянку, народного депутата Надію Савченко вже понад рік утримують у СІЗО в Росії. Її в Росії, зокрема, обвинувачують у вбивстві двох співробітників російського телебачення, які торік улітку без дозволу української влади перебували під Луганськом. Савченко і її захист звинувачення відкидають і стверджують, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили сепаратисти, які потім примусово переправили її до Росії. Попереднє слухання у справі Савченко відбудеться 15 вересня у російському Донецьку. Захистові відмовили в клопотанні про перенесення слухань до Москви.

ФСБ Росії затримала співробітника естонської спецслужби, Поліції безпеки, Естона Кохвера у вересні минулого року. Його визнали винним у шпигунстві і засудили до 15 років ув’язнення. Сам Кохвер провину не визнає. У Таллінні стверджують, що співробітники російських спецслужб захопили його на естонській стороні і через кордон силою доставили в Росію.

XS
SM
MD
LG