Доступність посилання

ТОП новини
20 Січень 2019, Київ 05:16

Порошенко відкинув можливість переговорів із ватажками сепаратистів


Президент Петро Порошенко (архівне фото)

Президент України Петро Порошенко заявив, що не має наміру вести переговори з ватажками підтримуваних Росією сепаратистів, що за підтримки Москви захопили частину Донбасу.

Коментуючи у програмі «Prime Time» Мирослави Гонгадзе на «UA:Першому» телеканалі домагання Росії, він відкинув бажання Москви, щоб він вів переговори з самопроголошеними ватажками збройних сепаратистських угруповань «ДНР» і «ЛНР» Олександром Захарченком та Ігорем Плотницьким.

Відео: UA:Перший

«Що намагалися нав’язати нам? «Друзі мої, сядьте з Захарченком і Плотницьким і з ними говоріть, а ми збоку будемо спостерігати і інколи вам радити». – Ні!» – наголосив Порошенко.

За його словами, він зайняв таку принципову позицію, бо вимога Росії викривляє події, що відбуваються в Україні.

«Це не є внутрішній конфлікт. Я не буду вести переговори з лідерами бойовиків, ватажками терористів лише тому, що, як мені радять деякі доморощені політикани, бо це буде визнання того, що хоче Росія, – що це «громадянська війна в Україні», що це нібито внутрішній конфлікт, і Росія тут ні до чого. Ні! Це агресія Росії проти вільної і європейської незалежної держави України», – заявив Порошенко.

Крім того, президент нагадав, що сепаратистські угруповання не є сторонами тристороннього мінського мирного процесу. «Із самого початку формат був вибудуваний: Росія, Україна і ОБСЄ як посередник. Називається цей формат – Тристороння контактна група», – сказав Порошенко й нагадав, що під мінськими домовленостями стоять підписи офіційних представників ОБСЄ, України і Росії.

Представники сепаратистів теж підписувалися під цими домовленостями, але їхні підписи стоять окремо і не містять вказівок на їхні посади, бо ніяких офіційних визнаних посад вони й не мають.

Росія, а слідом за нею й підтримувані нею сепаратисти, постійно наполягають на необхідності «прямого діалогу Києва з Донецьком і Луганськом», маючи на увазі саме діалог із представниками угруповань «ДНР» і «ЛНР», визнаних в Україні терористичними. Київ нагадує, що в питаннях, які стосуються Донбасу, консультується з легітимними представниками Донецької й Луганської областей – але не зі збройними сепаратистами, які силою захопили частину цих областей за підтримки Росії.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG