Доступність посилання

ТОП новини

Полторак: дані про нову російську військову базу потребують перевірки


Степан Полторак (©Shutterstock)
Степан Полторак (©Shutterstock)

Інформація про нову російську військову базу на кордоні з Україною ще потребує перевірки. Про це у коментарі Радіо Свобода заявив міністр оборони Степан Полторак.

За його словами, реагувати на інформацію про нову російську військову базу на російсько-українському кордоні доречно лише після належної перевірки цих даних. Наразі ця перевірка українською стороною триває.

На запитання, якою є на цей момент кількість російських військових на території України, Степан Полторак відповів, що до 9 тисяч осіб. Ротація російських військових триває регулярно, додав міністр.

9 вересня агентство «Ройтерз» оприлюднило матеріал про будівництво в Росії нової великої військової бази зі складами озброєнь і казармами на кілька тисяч військових недалеко від українського кордону з Харківською і північчю Луганської областей. На думку агентства, це свідчить, що Кремль «окопується» задля тривалого протистояння з Києвом.

Агентство також навело дані з офіційного сайту державних закупівель Росії zakupki.gov.ru, за якими Міністерство оборони Росії замовило будівництво 300-гектарної бази в Солотях Белгородської області біля містечка Валуйки з дев’ятьма казармами на 3500 солдатів, житловим комплексом більш як на 1000 помешкань, складами для ракет, артилерії і боєприпасів на понад 6000 квадратних метрів, спортивним комплексом і шпиталем на 50 місць із можливістю його розширення «в разі великого напливу поранених».

Росія, всупереч численним доказам, продовжує заперечувати свою причетність як держави до підтримуваного нею збройного сепаратизму в частині сходу України і наявність там своїх регулярних військ, а постійну присутність десятків тисяч російських військовослужбовців біля самого кордону з Україною пояснює звичайними військовими навчаннями на своїй території.

XS
SM
MD
LG