Доступність посилання

ТОП новини
13 Грудень 2018, Київ 11:42

Порошенко за посилення санкцій проти Росії, якщо нестабільність на Донбасі триватиме


Петро Порошенко

Президент України Петро Порошенко заявляє, що санкції проти Росії треба посилити, якщо вона продовжуватиме окупацію Криму і підтримуватиме нестабільність на Донбасі.

«По-перше, ми маємо чітко визначити, що не лише чинні на сьогодні санкції залишатимуться до тих пір, поки Росія окуповує Крим і підтримує нестабільність на Донбасі, але також будуть запроваджені посилені обмежувальні заходи, якщо Росія й надалі перешкоджатиме процесу врегулювання. Ми маємо змусити Росію керуватися логікою мінських домовленостей», – сказав Порошенко, виступаючи на 12-й щорічній зустрічі «Ялтинської європейської стратегії» (YES) у Києві.

Глава держави додав, що потрібно унеможливити «фейкові вибори на Донбасі, оскільки це знову зруйнує мінський процес».

«Ми маємо докласти вичерпних зусиль і забезпечити, щоб усі ті, хто перебуває в казематах на Донбасі та в Росії – Надія Савченко, Олег Сенцов – були звільнені якнайшвидше», – наголосив президент України.

Україна, як і Європейський союз, США чи ще низка держав, у першу чергу серед членів «Групи семи» і кандидатів на вступ до ЄС, запровадила низку санкцій у зв’язку з дестабілізацією, яку чинила Росія в Україні, зокрема, на сході країни, та з окупацією і спробою анексії Криму. Більшість західних санкцій стосуються фізичних чи юридичних осіб із Росії чи й цілих секторів російської економіки. Санкції України, через тісні зв’язки її економіки з російською, менш широкі, ніж західні.

Recommended

XS
SM
MD
LG