Доступність посилання

ТОП новини

Україна очікує допомоги Заходу у вигляді оборонних озброєнь – Яценюк


Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк
Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк

Київ очікує на допомогу західних країн у вигляді оборонних озброєнь, заявляє прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

«Я погоджуюся, коли кажуть, що в цьому конфлікті немає воєнного вирішення. Але водночас немає вирішення конфлікту без воєнної складової. Ми не просимо про наступальну зброю, ми просимо про оборонне озброєння, Щоб збільшити обороноздатність нашої армії», – сказав Яценюк під час 12-ї щорічної конференції YES, що проходить у Києві.

У США багато політичних діячів виступають за надання Україні також летальної зброї. Президент Сполучених Штатів, які наразі надають Україні нелетальну військову допомогу, Барак Обама досі відмовляється схвалити це, заявляючи, що виступає за політичне, а не воєнне вирішення конфлікту на сході України. Але у Вашингтоні щоразу наголошують, що це рішення не остаточне і може бути змінене в разі ескалації агресії Росії.

У червні міністр оборони України Степан Полторак заявив, що всі країни-члени НАТО підтвердили, що можуть переглянути рішення тим часом не надавати Україні летальної зброї. Такий перегляд буде можливий у разі, якщо «країна-агресор» буде далі «брутально» порушувати мінські угоди.

Україна і Захід звинувачують Росію у підтримці проросійських сепаратистів на Донбасі. У свою чергу Москва будь-які звинувачення відкидає. Росія зазначає, що на Донбасі можуть бути російські «добровольці».

XS
SM
MD
LG