Доступність посилання

ТОП новини

У Кишиневі в неділю триває акція протесту з вимогою відставки президента Молдови


Намети протестувальників у Кишиневі
Намети протестувальників у Кишиневі

У столиці Молдови Кишиневі в неділю, 13 вересня, проходить акція протесту з вимогою відставки президента країни Ніколає Тімофті та проведення дострокових парламентських виборів.

За даними поліції, в організованому рухом «Гідність і правда» мітингу беруть участь кілька тисяч людей.

З 6 вересня на центральній площі Кишинева щодня проходять акції протесту. Перед будівлею уряду Молдови активісти розгорнули близько 300 наметів. Крім відставки президента, протестувальники вимагають повернути мільярд євро, виведений з трьох комерційних банків у вигляді незабезпечених кредитів, відправити у відставку керівництво Національного банку, Генеральної прокуратури, Антикорупційної комісії, Вищої судової палати, реформувати державні інститути і гарантувати свободу слова в країні.

11 вересня лідери руху «Гідність і правда» повідомляли про намір провести масову акцію в столиці 13 вересня. Організатори протесту зустрічалися цього тижня із прем’єр-міністром країни Валеріу Стрелецем і повторили свої вимоги щодо відставки уряду і формування «нового політичного класу». Голова уряду відкинув ці вимоги, але висловив готовність вести переговори з протестувальниками лише з окремих питань.

XS
SM
MD
LG