Доступність посилання

ТОП новини

На Генасамблеї ООН Путін говоритиме про Україну, Сирію і санкції Заходу – Лавров


Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявляє, що тезами виступу російського президента Володимира Путіна на Генасамблеї ООН 28 вересня буде конфлікт на сході України, ситуація в Сирії і застосовані щодо Росії країнами Заходу санкції. Слова Сергія Лаврова цитує агенція ТАСС з посиланням на ефір телепрограми «Недільний час» на «Першому каналі».

«Це довга історія, якийсь рецидив і одержимість санкційними заходами. Щойно у наших західних партнерів щось не виходить по їхніх лекалах – відразу ж хапаються за інструмент санкцій. Президент Путін говоритиме про цю тему і про проблему подрібнення світового економічного простору, оскільки зараз в рамках СОТ буксують переговори щодо забезпечення універсального підходу до нових сфер економічних і технологічних зв'язків між державами. Порушить він і конкретні аспекти, такі, як Сирія, українська криза», – сказав Лавров.

Він заявив, що в питанні міжнародної політики президентові Росії «завжди є що сказати».

70-а, ювілейна, сесія Генеральної асамблеї ООН розпочнеться 15 вересня. 25–27 вересня відбудеться саміт, на якому лідери держав планують ухвалити глобальні цілі сталого розвитку. Вони прийдуть на зміну «Цілям тисячоліття», прийнятим у 2000 році. 28 вересня відкриється загальнополітична дискусія, де матимуть можливість виступити представники всіх 193 держав-членів ООН.

В МЗС України заявили, що в рамках Генасамблеї ООН у Нью-Йорку запланована зустріч президента України Петра Порошенка з американським колегою Бараком Обамою. Водночас інформації, чи відбудеться зустріч Обами і Путіна, немає.

XS
SM
MD
LG