Доступність посилання

ТОП новини

Сирійські активісти: Росія розширює злітну смугу в аеропорту провінції Латакія


Базована в Британії правозахисна організація «Сирійська обсерваторія з прав людини» заявляє, що російські військові будують довгу злітну-посадкову смугу, здатну прийняти велику кількість літаків, поблизу військового аеропорту в провінції Латакія.

«Це може означати, що буде більше поставок або що вони хочуть перетворити його на міжнародний аеропорт», – сказав директор обсерваторії Рамі Абдель-Рахман.

Це повідомлення з’явилося після заяв американської приватної розвідувально-аналітичної компанії Stratfor про те, що супутникові знімки міжнародного аеропорту Латакія «Бассель Аль-Асад» у Сирії підтверджують звіти про здійснені російською військово-транспортною авіацією рейси. Знімки, зроблені супутником 4 вересня, також показали зведену там станцію керування польотами, а також нове асфальтне покриття та модульні будівлі.

США вже заявили про свою стурбованість підвищенням російської військової діяльності в Сирії. Росія, що є ключовим союзником президента Сирії Башара аль-Асада протягом 4-річної громадянської війни в країні, каже, що підвищена військова діяльність є частиною міжнародних зусиль в боротьбі з тероризмом.

Міністр закордонних справ Сергій Лавров у неділю заявив, що Москва продовжуватиме й надалі свої військові поставки до Сирії.

Вашингтон каже, що така активність Кремля може призвести лише до конфронтації з очолюваною США коаліцією, яка здійснює повітряні удари проти екстремістського угрупування «Ісламська держава». Президент Барак Обама заявив, що стратегія Володимира Путіна у Сирії приречена на провал.

XS
SM
MD
LG