Доступність посилання

ТОП новини

Мігранти, які не потрапили в Угорщину через закриття кордону, прямують у Хорватію


На кордоні Сербії з Хорватією
На кордоні Сербії з Хорватією

У Сербії біженці, які не змогли потрапити в Угорщину через закриття цією країною свого кордону, тепер прямують у Хорватію – країну-члена ЄС, що на захід від Сербії. За даними сербських ЗМІ, щонайменше 10 автобусів із мігрантами прибули у середу до сербсько-хорватського кордону.

Агентству Reuters вдалося зафіксувати, як близько 100 біженців пішки перейшли кукурудзяним полем кордон Сербії з Хорватією. Хорватська поліція вже затримала першу групу мігрантів, які намагалися потрапити у країну без реєстрації.

15 вересня Угорщина закрила кордон із Сербією, звідки у цю країну ЄС потрапляли тисячі мігрантів, переважно з Сирії, Іраку й Афганістану. Угорсько-сербський кордон посилено охороняють правоохоронці. Біженців, які намагаються потрапити у країну всупереч рішенню Будапешта, негайно затримують. У «Міжнародній амністії» вже розкритикували рішення Угорщини закрити кордон.

Більшість біженців, які прибували в Угорщину, розглядали її радше як транзитну країну на шляху до заможніших країн-членів Євросоюзу.

Від початку року у ЄС прибуло понад півмільйона мігрантів. Багато з цих людей, переважно з Сирії, Лівії, Іраку й Афганістану, втікають зі своїх країн у ЄС морем. Сотні біженців гинуть дорогою до ЄС.

Керівництво Євросоюзу провело вже кілька позачергових зустрічей із метою пошуку оптимального вирішення кризи мігрантів у ЄС. Низка країн-членів вже зголосилася розселити на своїй території частину від загальної кількості мігрантів.

XS
SM
MD
LG