Доступність посилання

ТОП новини
22 Травень 2019, Київ 18:37

Верховна Рада закликає ООН зробити все можливе для припинення агресії Росії


Верховна Рада України закликає країни-члени Організації Об’єднаних Націй вжити всіх можливих заходів для припинення агресії Росії проти України. Про це йдеться у зверненні з нагоди 70-річчя ООН і членства України в цій організації, ухваленому українським парламентом у середу.

Як наголосили депутати, припинення цієї агресії є «однією з умов збереження світоустрою, заснованого на цілях і принципах ООН».

Автори звернення нагадують, що 17 березня 2015 року президент України Петро Порошенко звернувся до Ради безпеки і генерального секретаря ООН з закликом про розгортання на території України миротворчої місії ООН.

У зверненні також ідеться про те, що 70-річний ювілей ООН, який відзначають цього року, необхідно використати для реформування цієї організації.

«Ситуація, за якої Росія двічі зловжила застосуванням права вето під час розгляду Радою безпеки ООН наслідків своєї агресії проти України, є переконливим доказом нагальності реформування інституту вето з метою недопущення його зловживанням для прикриття злочину агресії з боку постійного члена Ради безпеки ООН», – зазначено у зверненні.

70-у сесію Генеральної асамблеї ООН відкрили у Нью-Йорку у вівторок, 15 вересня.

Того ж дня Верховна Рада офіційно визнала 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Росією Криму.

XS
SM
MD
LG