Доступність посилання

ТОП новини

Росія: у Петербурзі активісти роздавали буклети з цитатами доповіді Нємцова


У Росії активісти коаліції «Демократичний Петербург» і петербурзького відділення руху «Солідарність» у вівторок, 22 вересня, вийшли на Невський проспект з двома інформаційними пікетами.

Один пікет був присвячений початку кампанії зі збору грошей на видання доповіді загиблого опозиціонера Бориса Нємцова «Путін. Війна», активісти роздавали перехожим однойменний буклет з цитатами з доповіді. Така брошура вже видана у Москві. Петербурзький варіант передбачають зробити більш бюджетним, без ілюстрацій, але все одно грошей на нього в опозиціонерів немає. Тому на своєму плакаті учасники цього пікету поруч з обкладинкою буклету розмістили реквізити банківського рахунку, куди можна перераховувати кошти.

Учасники другого пікету запрошували людей на «Марш миру», запланований на неділю. Цього разу захід носить міжрегіональний характер, наголошує російська активістка Ольга Смирнова.

«Ми проводимо «Марш миру» у Москві, Петербурзі, Єкатеринбурзі, Нижньому Новгороді і Саратові. Щоправда, хода і мітинг заявлені лише у Москві та Петербурзі, в інших містах узгоджений тільки масовий пікет. Заявку на петербурзький марш ми вже подали, вона зараз перебуває на розгляді у комітеті з питань законності, правопорядку і безпеки. Місце і час збору ми вже визначили. Ми хочемо нагадати людям, що війна ще не скінчилася», – зазначила Смирнова.

Активісти роздали листівки з інформацією про втрати, понесені російськими військовослужбовцями у неоголошеній війні з Україною, про ціну приєднання Криму, за яке, на думку авторів листівки, розплачується все населення Росії. Була ще одна листівка – «Ні війні з Україною», в якій мовиться: «Ми вважаємо російську агресію в Україні злочином, який завдає колосальної шкоди народам обох країн... Це прямий шлях до повернення тоталітарного суспільства, для якого війна і самоізоляція – необхідні умови існування». У цій листівці містилося запрошення на «Марш миру» – саме це і привернуло увагу поліцейських, які заборонили роздавати листівки перехожим, під приводом того, що акція ще не узгоджена, а отже, зазначили силовики, агітація є незаконною.

12 травня цього року у Москві представники російської опозиції, соратники Нємцова оприлюднили завершену ними доповідь, яку почав готувати вбитий політик, із доказами, зокрема, безпосередньої військової присутності Росії в окупованій частині Донбасу. Доповідь, серед іншого, містить дані, що у січні – лютому 2015 року в перебігу боїв біля Дебальцева на Донеччині загинули близько 70 російських військовослужбовців. У серпні 2014 року ще щонайменше 150 російських військових загинули під Іловайськом, коли намагалися зупинити наступ української армії.

XS
SM
MD
LG