Доступність посилання

ТОП новини

Блокада повернула увагу до анексії Криму – Чубаров


Голова Меджлісу кримськотатарського народу, депутат Верховної Ради Рефат Чубаров
Голова Меджлісу кримськотатарського народу, депутат Верховної Ради Рефат Чубаров

Блокада постачання анексованого Росією Криму повернула цю проблему до числа першорядних. Про це проекту Радіо Свобода «Крим. Реалії» заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу, депутат Верховної Ради Рефат Чубаров, який є одним з ініціаторів акції.

На його думку, ця акція набула вже всеукраїнського масштабу.

«Це також робить кримських татар повноцінними суб’єктами переговорного процесу, який, як прогнозують, може початися в результаті вже інших кроків, що випливають з цієї акції. Я чесно скажу: ми цю мету теж ставили перед собою», – сказав голова Меджлісу.

Припинення постачання електроенергії в Криму може стати наступним етапом блокади Криму, заявив Рефат Чубаров в ефірі «5-го каналу».

«Ми не виключаємо, що на інших етапах акції головним буде припинення постачання електроенергії, але я завжди говорю, що як на мене, це буде в жовтні місяці», – сказав він.

Про можливість припинення постачання електроенергії до Криму Чубаров попереджав і раніше – перед початком «продовольчої блокади».

20 вересня розпочалась безстрокова акція з блокування вантажного транспорту, що везе товари до Криму, ініційована лідерами кримськотатарського народу. За інформацією координаційної ради акції, через адміністративний кордон безперешкодно пропускатимуть пішоходів і легковий транспорт.

Ініціатори блокади вважають, що українські компанії мають припинити торговельні відносини з Кримом, оскільки територія півострова була окупована Російською Федерацією. За словами організаторів акції, вони не пропускатимуть фури до Криму до того часу, поки Росія не виконає їхні вимоги: звільнення політв’язнів, припинення тиск на незалежні ЗМІ, безперешкодний в’їзд для міжнародних спостерігачів на територію півострова, припинення репресій щодо кримських татар.

Окупаційна влада Криму вважає, що жителі півострова не відчують наслідків «продовольчої блокади».

На цю ж тему:

Плакат Юрія Неросліка
Плакат Юрія Неросліка

XS
SM
MD
LG