Доступність посилання

ТОП новини

Гельсінська комісія США закликає Москву негайно звільнити Надію Савченко


Надія Савченко в суді Донецька, Росія, 22 вересня 2015 року
Надія Савченко в суді Донецька, Росія, 22 вересня 2015 року

Голова Гельсінської комісії США Кріс Сміт закликає негайно звільнити з російської в’язниці колишню українську військову, народного депутата Надію Савченко.

«Надія є ще однією жертвою неповаги до людської гідності з боку російського уряду. Ми повинні визнати, що справа не лише у ній. У цій справі проявляється агресія російського уряду проти України, яка хоче залишатися вільною, незалежною і демократичною», – йдеться в заяві Сміта від 22 вересня.

Він додав, що незаконною анексією Криму і війною на сході України Росія зробила «посміховисько зі своїх міжнародних зобов’язань».

«Незаконне затримання Надії, а також утримання в заручниках інших громадян України є ще одним порушенням Москви в довгому списку порушень міжнародних угод і норм цивілізованої поведінки», – заявив голова Гельсінської комісії США.

22 вересня Донецький міський суд Ростовської області Росії розпочав розглядати по суті справу Савченко. Справу розглядає колегія з трьох суддів. Савченко загрожує до 25 років позбавлення волі.

Українська громадянка, народний депутат Надія Савченко понад рік перебуває в СІЗО в Росії. Її, зокрема, звинувачують у вбивстві двох співробітників російського телебачення, які торік влітку без дозволу української влади перебували під Луганськом.

Савченко та її захист звинувачення відкидають і стверджують, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили сепаратисти, а згодом примусово переправили до Росії.

XS
SM
MD
LG