Доступність посилання

ТОП новини

Сепаратисти відмовляться від Мінських угод, якщо Київ розпочне вступ до НАТО – Захарченко


Олександр Захарченко
Олександр Захарченко

Лідер збройного угруповання «ДНР» Олександр Захарченко заявляє, що у разі підготовки Києвом процедури для вступу України в НАТО, сепаратисти відмовляться від Мінських угод.

«Заяви Порошенка і його представника на Мінських переговорах Кучми про необхідність вступу України до НАТО спрямовані на руйнування Мінських угод. Якщо Україна почне готувати референдум про вступ до НАТО або інші процедури, то «ДНР» відразу відмовиться від Мінських угод», – йдеться у заяві Захарченка, яку поширив сепаратистський сайт «ДАН».

21 вересня до України прибув генсекретар НАТО Єнс Столтенберґ.

22 вересня представники України та НАТО підписали низку угод про співпрацю, зокрема угоду про статус представництва НАТО в Україні, спільну декларацію про посилення оборонно-технічного співробітництва, а також затвердили дорожню карту партнерства у сфері стратегічних комунікацій. Експерти вважають візит очільника Альянсу до України засвідчив якісні зміни у відносинах України й НАТО.

Як заявив президент України Петро Порошенко, підтримка українцями вступу країни в НАТО зростає і зараз вже перевищує 60%, це означає, що український народ підтримує євроатлантичний вибір.

Наприкінці 2014 року Верховна Рада підтримала президентський законопроект про відмову України від позаблокового статусу.

У НАТО наголошують, що позиція союзу залишається незмінною: Україна має право на вступ, коли Київ висловить бажання вступати і виконає необхідні умови, і «двері завжди залишаються відчиненими». Натомість Росія вимагає «гарантій невступу України в НАТО».

Україна офіційно відмовилася від попереднього курсу на вступ до НАТО 2010 року, відразу після приходу до влади тодішнього президента Віктора Януковича.

XS
SM
MD
LG