Доступність посилання

ТОП новини

Лутковська: у Криму панує атмосфера страху, людей змушують виїжджати


Валерія Лутковська
Валерія Лутковська

З переходом Криму під контроль Росії на півострові «панує атмосфера страху і залякування», заявила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська під час експертного обговорення на нараді ОБСЄ у Варшаві 24 вересня.

«На півострові панує атмосфера страху, залякування, фізичного впливу та психологічного тиску, яка змушує представників кримськотатарського народу ухвалювати непросте рішення залишити рідні місця і шукати кращого життя на материковій частині України», – цитує Лутковську її прес-служба.

Вона також нагадала про випадки зникнень і вбивств цивільних активістів у Криму, які, як вважає український омбудсмен, не розслідуються правоохоронними органами належним чином.

Правозахисники регулярно заявляють про порушення прав людини в Криму, але російська влада на півострові заперечує ці порушення.

Нещодавно в МЗС України заявили, що ситуація з правами людини у Криму вимагає окремої доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини.

Верховна Рада України офіційно оголосила початком тимчасової російської окупації Криму 20 лютого 2014 року.

За останніми даними Міністерства соціальної політики України, на обліку перебуває майже 1,5 мільйона внутрішніх переселенців з Донбасу і Криму.

XS
SM
MD
LG