Доступність посилання

ТОП новини

Міненерго України: запровадження «енергетичної» блокади Криму залежить від Кабміну


Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Припинення поставок електроенергії до Криму відбудеться у випадку, якщо Кабінет міністрів України прийме відповідне рішення. Про це повідомила прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, відповідаючи на запитання кореспондента проекту Радіо Свобода сайту Крим.Реалії про можливу «енергетичну» блокаду Криму.

«Ухвалення цього рішення вимагає внесення змін до постанови Кабміну від 07 травня 2014 року №148 «Про особливості регулювання відносин у сфері енергетики на тимчасово окупованій території АР Крим і Севастополя» та / або прийняття окремого нормативно правового акту. У разі ухвалення зазначеного документа Кабміну, саме в ньому має бути визначено порядок, терміни та умови обмеження або припинення продажу електроенергії з об’єднаного ринку електроенергії на тимчасово окуповану територію АР Крим», – заявили у відомстві.

Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров раніше заявив, що після «продовольчої» блокади Криму може бути енергетична. Днями в ефірі одного з телеканалів Чубаров заявив, що ухвалити відповідні документи про «енергетичну» блокаду Криму потрібно до жовтня.

На даний момент постачання електроенергії з України в Крим здійснюються на підставі договорів, укладених між українськими та російськими енергопостачальниками в грудні 2014 року.

20 Вересня розпочалась безстрокова акція з блокування вантажного транспорту, що прямує до Криму з продуктами і товарами, ініційована лідерами кримських татар.

Ініціатори блокади вважають, що українські компанії повинні припинити торговельні відносини з Кримом, оскільки територія півострова була окупована Російською Федерацією. За словами організаторів акції, вони не будуть пропускати фури в Крим до тих пір, поки не будуть виконані їхні вимоги: звільнення політв’язнів, припинення тиску на незалежні ЗМІ, безперешкодний в’їзд для міжнародних спостерігачів на територію півострова, припинення репресій щодо кримських татар.

Влада Росії і Криму засудили дану акцію, але при цьому заявили, що кримчани не відчують наслідків «продуктової» блокади.

XS
SM
MD
LG