Доступність посилання

ТОП новини
24 Січень 2019, Київ 10:39

Демчишин: Україна розпочне закачувати російський газ після підписання тристороннього протоколу


Володимир Демчишин

Україна розпочне закачувати російський газ одразу після підписання тристороннього протоколу за так званим «зимовим пакетом», заявив міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин.

Він також зазначив, що на рахунку національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» в Ощадбанку є 500 мільйонів доларів для закупівлі газу.

За його словами, ці кошти є внутрішніми резервами.

25 вересня Європейська комісія, Росія і Україна домовилися про умови поставок газу в Україну на майбутній зимовий період з 1 жовтня до кінця березня 2016 року.

Згідно з домовленостями, українська сторона зобов’язується забезпечити транзит природного газу через свою територію в країни ЄС, в тому числі за рахунок закачування 2 мільярдів кубометрів природного газу в підземні сховища ще в жовтні 2015 року. Кошти на цю закупівлю в обсязі 500 мільйонів доларів має надати ЄС.

Уряд Росії зобов’язується знизити ціни на газ для України, шляхом зменшення експортного мита, в четвертому кварталі 2015 року та в 1 кварталі 2016 року.

За словами віце-президента Єврокомісії Мароша Шефчовича, підтвердження парафованого тристороннього протоколу щодо газу між Росією, Єврокомісією й Україною потребуватимуть «окремої процедури».

XS
SM
MD
LG