Доступність посилання

ТОП новини

На сайті Порошенка почався збір підписів за легалізацію батальйону «Крим»


Емблема батальйону «Крим»
Емблема батальйону «Крим»

Активіст громадської організації «Автомайдан Вінниччини» Таїсія Гайда ініціювала збір підписів під петицією за легалізацію добровольчого підрозділу «Крим» на сайті офіційного представництва президента України Петра Порошенка. Про це вона повідомила «Крим.Реалії».

«Це занадто затягнулося. Іса Акаєв останнім часом практично щотижня їздить до Києва, щоб домогтися, нарешті, легалізації батальйону, але його постійно направляють з інстанції в інстанцію. Оскільки від вирішення про легалізацію батальйону залежать соціальні гарантії для сімей бійців, а у деяких сім’ях по 5-7 дітей, я вирішила ініціювати збір підписів під зверненням до президента, щоб привернути його увагу», – сказала Гайда.

У тексті петиції повідомляється, що зараз виконані «всі необхідні умови для створення підрозділу під назвою «Крим» як батальйону спецпризначення у складі Збройних сил України».

«Пане президенте, ухваліть політичне рішення про легалізацію батальйону, який неодноразово довів свій професіоналізм під час спецоперацій у зоні АТО», – йдеться в повідомленні.

Збір підписів почався 28 вересня 2015 року. Щоб глава української держави розглянув петицію, необхідно упродовж двох місяців зібрати 25 тисяч підписів.

Добровольчий батальйон «Крим», у складі якого переважно вихідці з Кримського півострова – кримські татари, брав участь у бойових діях у зоні проведення антитерористичної операції у Донецькій і Луганській областях від липня 2014 до березня 2015 року.

Раніше командир батальйону «Крим» Іса Акаєв вів переговори з командуванням українських Збройних сил (ЗСУ) та Генерального штабу України про легалізацію підрозділу і включення його до складу ЗСУ.

Президент Петро Порошенко підтримав пропозицію уповноваженого у справах кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва створити підрозділ з-поміж кримських татар для контролю адміністративного кордону між Кримом і материковою частиною України.

На сьогоднішній день підрозділ не легалізовано, більшість бійців батальйону «Крим» оселилися у Вінниці та Вінницькій області після того, як були змушені залишити Крим після анексії півострова Росією.

XS
SM
MD
LG