Доступність посилання

ТОП новини

Лутковська: покарання Сенцову та Кольченку вказує на дискримінацію за національністю


Олег Сенцов (л) і Олександр Кольченко співають гімн України після того, як суддя оголосив їм вирок, Ростов-на-Дону, Росія, 25 серпня 2015 року
Олег Сенцов (л) і Олександр Кольченко співають гімн України після того, як суддя оголосив їм вирок, Ростов-на-Дону, Росія, 25 серпня 2015 року

Уповноважена Верховної Ради Україниз прав людини Валерія Лутковська вважає, що призначене покарання Олегу Сенцову та Олександру Кольченку вказує на дискримінацію за національним походженням щодо українських громадян. Про це зазначила Лутковська у зверненні до Верховного суду Росії.

«Це можна прослідкувати на прикладі розгляду справ громадян Росії, активістів організацій «Реввійськрада» та «Автономна бойова терористична організація», терміни позбавлення волі яких за рішеннями судів були значно менші», – зазначила український омбудсмен.

«Це дає підстави стверджувати, що одні й ті ж норми кримінального закону застосовуються по-різному до російських і українських громадян, що є прямим порушенням статті 5 Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, яка зобов’язує державу-учасницю забезпечити рівноправність кожної людини перед законом, незважаючи на національне або етнічне походження. Особливо це стосується забезпечення права на рівність перед судом і всіма іншими органами, що здійснюють правосуддя», – наголосила вона.

Раніше Уповноважена Верховної Ради з прав людини звернулась до голови Верховного Суду Російської Федерації щодо фактів застосування тортур щодо громадян України Сенцова та Кольченка. У відповіді Верховного Суду Росії йдеться про те, що звернення Лутковської направили до Північно-Кавказького окружного військового суду для долучення до матеріалів кримінальної справи разом із апеляційними скаргами учасників судового засідання.

25 серпня російський суд засудив українського режисера Олега Сенцова до 20 років ув’язнення у колонії суворого режиму. Активістові Олександрові Кольченку російський суд дав 10 років позбавлення волі. Їх засудили за звинуваченням в організації терактів у Криму. Обидва звинувачення відкидають, називаючи справу політичною.

Захист Сенцова оскаржив вирок суду. За словами адвоката Дмитра Дінзе, скаргу розглядатиме Верховний суд Росії, апеляцію мають розглянути не раніше жовтня 2015 року.

XS
SM
MD
LG