Доступність посилання

ТОП новини
17 Листопад 2018, Київ 20:57

Україна не зніме санкції з російських авіакомпаній, поки Росія не забереться з Криму – Яценюк


Прем’єр Арсеній Яценюк наполягає, що Росія не має підстав для обмеження польотів п’яти українським авіакомпаніям, натомість запроваджувати санкції проти російських компаній Україна мала право.

«Мотивація чітка і зрозуміла: російські авіакомпанії порушили повітряний простір України, незаконно здійснювали авіаційні польоти на територію України до Автономної Республіки Крим, і такі авіакомпанії, в тому числі і «Аерофлот», потрапили в санкційний список», – зазначив Яценюк.

Голова уряду наголосив, що у відповідь Україна запроваджуватиме обмежувальні заходи на принципах взаємності.

«Північні сусіди, як завжди, безпідставно почали погрожувати і запроваджувати зворотні заходи проти українських авіакомпаній. Хочу наголосити, що в міжнародних відносинах ключовий принцип – це принцип взаємності. Принцип взаємності означає: скільки літаєте до нас, стільки літаємо ми», – сказав Яценюк, доручивши міністрові інфраструктури Андрію Пивоварському провести відповідні переговори з російськими колегами.

«Я звертаюсь до Вас з проханням невідкладно пояснити нашим східним сусідам, що санкції запроваджені – до тих пір, поки Росія не забереться з Криму, «Аерофлот» не може літати, – але виконувати наші двосторонні угоди щодо взаємних польотів треба на принципах взаємності. Прошу провести з ними неформальні або формальні консультації з цього питання», – наголосив прем’єр.

Водночас голова уряду не виключив, що у відповідь на повну заборону українським авіакомпаніям польотів в Росію Україна може вжити заходів у відповідь.

«Якщо вони хочуть повністю закрити авіаційний простір між Росією і Україною, нехай про це заявлять. Ми будемо ухвалювати відповідні рішення», – наголосив Яценюк.

Україна запровадила санкції проти 25 російських авіакомпаній. У відповідь на це Росія заборонила польоти п’яти українським компаніям, але список може бути розширений, «якщо Україна буде вводити подальші обмеження щодо російських авіакомпаній».

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG