Доступність посилання

ТОП новини

МЗС: участь представників «влади Криму» в нараді ОБСЄ є «провокацією Кремля»


(©Shutterstock)
(©Shutterstock)

Міністерство закордонних справ України розцінює як «чергову провокацію Кремля» участь «віце-прем’єра» Криму Дмитра Полонського у нараді ОБСЄ у Варшаві. Про це йдеться в коментарі посольства України в Польщі, повідомили в прес-службі МЗС України.

«Намагання Росії проштовхнути в завуальованій формі представників окупаційної влади Криму в коло міжнародної організації, щоб хоча б у такий спосіб нібито легітимізувати їхню присутність на міжнародній арені, є черговою провокацією Кремля. Цим Росія вкотре не лише порушує норми міжнародного права, але й вдається до підступних маніпуляцій та зловживань нормами і принципами ОБСЄ», – мовиться у заяві.

У посольстві України в Польщі зауважують, що Дмитро Полонський зареєструвався для участі у цьогорічній нараді ОБСЄ з людського виміру як представник громадської організації «Російська спільнота Криму».

«Натомість для внутрішнього російського споживача та мешканців окупованого Криму ця особа представляє себе як так званий «віце-прем’єр Криму». Жодна офіційна делегація, окрім Росії, на нараді ОБСЄ не визнає його у цьому статусі, як і не визнає нелегальну анексію Росією Криму», – наголошують українські дипломати.

Раніше стало відомо, що «міністр внутрішньої політики, інформації та зв’язку» російського уряду Криму, «віце-прем’єр» Дмитро Полонський бере участь у нараді ОБСЄ з людського виміру, яка проходить у Варшаві.

Росія анексувала Крим у березні 2014 року. Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації півострова. Росія заперечує факт анексії, кажучи про «відновлення історичної справедливості».

XS
SM
MD
LG