Доступність посилання

ТОП новини

Голова СММ ОБСЄ вітає домовленість про відведення озброєнь на Донбасі


Ертугрул Апакан
Ертугрул Апакан

Голова Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Ертугрул Апакан вітає угоду про відведення на Донбасі танків і артилерії калібром до 100 міліметрів та мінометів калібром до 120 міліметрів (включно).

«Я сподіваюся, що це є крок на шляху до миру, нормалізації і стабілізації в інтересах народу України. Я закликаю всі сторони докласти зусиль до мирного процесу», – сказав Апакан.

В ОБСЄ нагадують, що наразі в Україні перебувають понад 540 спостерігачів організації.

29 вересня на засіданні Тристоронньої контактної групи в білоруському Мінську підписали давно очікувану й нарешті підготовану в робочій підгрупі з питань безпеки домовленість про відведення озброєнь калібру до 100 міліметрів від лінії контакту сторін конфлікту в частині Донбасу.
Відведення мають здійснити у два етапи, окремо в північній і південній частині зони АТО.

Перший етап, у секторі «Північ» у частині Луганщини, має початися через два дні після початку повного припинення вогню. Досягнена домовленість передбачає відведення на 15 кілометрів від лінії контакту з кожного боку спочатку танків, потім артилерії, а потім мінометів калібру до 120 міліметрів. Цей етап має завершитися через 15 днів.

Другий етап, так само поступовий за типами озброєнь, у секторі «Південь», що охоплює невелику частину Луганщини і всю Донеччину, має протривати 24 дні.

Організація з безпеки і співпраці в Європі буде здійснювати контроль за цим відведенням шляхом моніторингу і верифікації.

XS
SM
MD
LG