Доступність посилання

ТОП новини

Проти Тищенко почали провадження через службове підроблення – Лещенко


Олена Тищенко, архівне фото
Олена Тищенко, архівне фото

Народний депутат Сергій Лещенко оприлюднив відповідь Генеральної прокуратури на його депутатський запит, у якій ідеться про те, що стосовно колишнього керівника управління із забезпечення повернення активів, набутих злочинним шляхом, Міністерства внутрішніх справ Олени Тищенко почате кримінальне провадження за статтею про службове підроблення.

У відповіді, датованій 25 вересня, не уточнено, коли саме це сталося.

У запиті Лещенка, який він теж оприлюднив у фейсбуці, йшлося про можливість корупційного правопорушення з боку Тищенко, і депутат направив разом із ним до Генпрокуратури фінансові документи, що стосуються доходів, оцінок майна і податкових декларацій недавнього держслужбовця.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков звільнив Олену Тищенко з посади 16 вересня після того, як вона написала заяву про звільнення за власним бажанням.

Тищенко вперше оголосила про відставку в телеефірі раніше того ж дня, заявивши, що «інформаційні атаки» проти її управління і особисто проти неї виявилися «успішними». У довгій заяві Тищенко перелічила успіхи її управління, але заявила, що воно «не може існувати у процесуальному та політичному вакуумі», й поскаржилася на такі законодавчі ініціативи, як пропозиція створити Агентство з повернення активів та розпорядження ними тощо, в яких, за її словами, «до того ж пропонується закласти корупційні можливості для таких органів».

Майже за тиждень до того, 10 вересня, журналістське розслідування програми «Схеми» – спільного проекту Радіо Свобода і телеканалу «UA:Перший» – виявило, що Олена Тищенко володіє віллою у Франції через спільну з колишнім чоловіком фірму, а також розкішним будинком у Великій Британії вартістю 5,4 мільйона фунтів стерлінгів, при цьому закордонні маєтки Тищенко не відображені чітко в її декларації. Сама Тищенко тоді заявляла, що причиною були «дивно розроблені» бланки декларацій.

І Олена Тищенко, і її колишній чоловік Сергій Тищенко неодноразово були фігурантами антикорупційних журналістських розслідувань і в Україні, і за кордоном. Зокрема, через те, що конфісковані нафтопродукти Курченка були реалізовані приватним компаніям Тищенка за заниженою ціною, держава могла втратити 250 мільйонів гривень.

При цьому, коли в липні Аваков повідомляв про створення управління із забезпечення повернення активів, набутих злочинним шляхом, яке очолила Тищенко, він заявляв, що саме справи, пов’язані з Курченком, мають бути серед перших завдань новоствореного органу.

Понад рік тому Тищенко була призначена в Україні на посаду керівника міжвідомчої робочої групи з питань антикорупційного законодавства.

Вона також тісно вплетена у скандальну справу казахстанського опозиціонера-мільйонера Мухтара Аблязова. Його звинувачують у шахрайстві зі збитками для Казахстану обсягом понад 6 мільярдів доларів. У Лондоні тривають судові процеси, в яких фігурує і Олена Тищенко.

XS
SM
MD
LG