Доступність посилання

27 Червень 2017, Київ 06:43
Новини | Політика

Міноборони: маємо бути готові до будь-якої ситуації на сході України


Степан Полторак (©Shutterstock)

Міністр оборони Степан Полторак наголошує, що Збройні сили України мають бути готові до будь-якої ситуації на Донбасі.

Як повідомляє прес-служба Міноборони України, керівник оборонного відомства заявив про це під час відкриття розширеного засідання колегії Міністерства оборони України. Полторак нагадав, що днями в Мінську досягнуто низку угод, зокрема, щодо відведення від лінії розмежування 100-міліметрових озброєнь і 82-міліметрових мінометів.

«Заходи з відведення озброєнь тривають. Україна чітко виконує всі вимоги Мінських домовленостей і готова до подальшої роботи», – сказав Полторак.

Водночас міністр оборони висловив сумнів, що Росія відмовилася від подальших агресивних намірів щодо України.

«Тому час, який у нас є, маємо використовувати якомога ефективніше: проводити системні заходи щодо покращення боєготовності і боєздатності військових частин і підрозділів, відновлення техніки й озброєння, покращення підготовки особового складу та його всебічного забезпечення, підвищення військової дисципліни, підготовки особового складу і техніки до виконання бойових завдань у зимовий період. Ми маємо посилити угрупування військ, систему підготовки і бути готовими до будь-якої ситуації, якщо не будуть виконані Мінські угоди», – сказав Полторак.

29 вересня на засіданні Тристоронньої контактної групи в Мінську вирішили, що відведення озброєнь калібру до 100 міліметрів від лінії контакту сторін конфлікту в частині Донбасу буде здійснюватися у два етапи.

Як повідомив спеціальний представник ОБСЄ Мартін Сайдік, перший етап має початися через два дні після початку повного припинення вогню.

Організація з безпеки і співпраці в Європі буде здійснювати контроль за цим відведенням шляхом моніторингу і верифікації, додав Сайдік.

Представники сепаратистів у Мінську, зі свого боку, уточнили, що два етапи стосуються двох територіальних секторів, «Північ» і «Південь», у яких відведення буде здійснюватися по черзі.

На цю ж тему:

30.09.2015
Окупований Донбас. Путін спробує «купити» Захід?

Нове доповнення до мінських угод вимагає відвести решту артилерії, танки та міномети далі

Ваша думка

Показати коментарі

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG