Доступність посилання

ТОП новини

Міноборони: маємо бути готові до будь-якої ситуації на сході України


Степан Полторак (©Shutterstock)
Степан Полторак (©Shutterstock)

Міністр оборони Степан Полторак наголошує, що Збройні сили України мають бути готові до будь-якої ситуації на Донбасі.

Як повідомляє прес-служба Міноборони України, керівник оборонного відомства заявив про це під час відкриття розширеного засідання колегії Міністерства оборони України. Полторак нагадав, що днями в Мінську досягнуто низку угод, зокрема, щодо відведення від лінії розмежування 100-міліметрових озброєнь і 82-міліметрових мінометів.

«Заходи з відведення озброєнь тривають. Україна чітко виконує всі вимоги Мінських домовленостей і готова до подальшої роботи», – сказав Полторак.

Водночас міністр оборони висловив сумнів, що Росія відмовилася від подальших агресивних намірів щодо України.

«Тому час, який у нас є, маємо використовувати якомога ефективніше: проводити системні заходи щодо покращення боєготовності і боєздатності військових частин і підрозділів, відновлення техніки й озброєння, покращення підготовки особового складу та його всебічного забезпечення, підвищення військової дисципліни, підготовки особового складу і техніки до виконання бойових завдань у зимовий період. Ми маємо посилити угрупування військ, систему підготовки і бути готовими до будь-якої ситуації, якщо не будуть виконані Мінські угоди», – сказав Полторак.

29 вересня на засіданні Тристоронньої контактної групи в Мінську вирішили, що відведення озброєнь калібру до 100 міліметрів від лінії контакту сторін конфлікту в частині Донбасу буде здійснюватися у два етапи.

Як повідомив спеціальний представник ОБСЄ Мартін Сайдік, перший етап має початися через два дні після початку повного припинення вогню.

Організація з безпеки і співпраці в Європі буде здійснювати контроль за цим відведенням шляхом моніторингу і верифікації, додав Сайдік.

Представники сепаратистів у Мінську, зі свого боку, уточнили, що два етапи стосуються двох територіальних секторів, «Північ» і «Південь», у яких відведення буде здійснюватися по черзі.

На цю ж тему:

30.09.2015
Окупований Донбас. Путін спробує «купити» Захід?

Нове доповнення до мінських угод вимагає відвести решту артилерії, танки та міномети далі
XS
SM
MD
LG