Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 04:51

Після зустрічі в Парижі сторони заявили про помірний оптимізм


Під час зустрічі делегацій у повному складі в Парижі, 2 жовтня 2015 року

Учасники зустрічі в «нормандському форматі», що відбулася в Парижі, заявили після її закінчення про помірний оптимізм за її результатами, які вони оцінили як загалом позитивні.

Вони також констатували, що режим припинення вогню в частині Донбасу загалом втримується з початку вересня.

Учасники зустрічі, крім того, висловили сподівання, що відведення озброєнь менших калібрів від лінії контакту в частині сходу України, про яке домовилися на початку тижня, почнеться вже в суботу, 3 жовтня, зранку.

Водночас, як сказала канцлер Німеччини Анґела Меркель, сторони конфлікту ще не виконали повністю жодного пункту мінських домовленостей, але в перебігу зустрічі вдалося досягти певного поступу і спланувати шляхи до їхнього виконання, до якого ще лишається багато роботи.

А президент Франції Франсуа Олланд заявив, що «нормандська четвірка» ще не знайшла повного вирішення кризи в частині сходу України, але в цьому вже є певні результати. Зокрема, сказав він, мінські домовленості стосуються не тільки відведення озброєнь, а й політичного процесу, і саме пошукові політичного вирішення було присвячено нинішню зустріч.

При цьому і Олланд, і Меркель також наголосили, що участь Росії в подіях у Сирії, де Москва почала повітряні удари по позиціях супротивників режиму президента Башара аль-Асада, не означає, що треба якось змінювати наявні підходи до «українського питання».

Recommended

XS
SM
MD
LG