Доступність посилання

ТОП новини
22 Жовтень 2018, Київ 02:00

«Лікарі без кордонів» у Афганістані: через авіаудар троє співробітників загинули, 30 зникли безвісти


Міжнародна благодійна організація «Лікарі без кордонів» заявляє, що в результаті нічного авіаудару в столиці однойменної провінції Кундуз в Афганістані троє її співробітників загинули і ще 30 зникли безвісти.

«Ми глибоко вражені нападом, вбивством наших співробітників та пацієнтів і тяжким ударом, завданим охороні здоров'я в Кундузі», – йдеться в заяві організації, поширеній 3 жовтня.

В організації також заявили, що їхня лікарня потрапила під щільну «повітряну атаку» на тлі бойових дій між талібами і афганським урядом за підтримки НАТО для встановлення контролю над містом.

Речники НАТО у свою чергу заявили, що повітряний удар був і міг «побічно» зачепити медичний заклад.

«Американські війська провели повітряний удар в місті Кундуз о 2:15 (за місцевим часом) ... щодо осіб, які загрожують силам. Удар міг призвести до побічного збитку в сусідньому медичному закладі. Щодо інциденту триває слідство», – зазначили в НАТО.

Таліби ведуть наземні «операції», повітряних сил у них немає.

Афганські сили безпеки ведуть запеклі бої з бойовиками угруповання «Талібан», що більше тижня тому захопило місто Кундуз на півночі Афганістану. Зараз сили безпеки майже відносили контроль над містом.

За останні 14 років це одна з найбільших поразок афганських сил безпеки, оскільки від початку операції міжнародної коаліції в Афганістані талібам жодного разу не вдавалося взяти під контроль настільки великі міста.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG