Доступність посилання

ТОП новини

ЦВК: на парламентських виборах у Киргизстані перемогла провладна партія


Провладна Соціал-демократична партія Киргизстану перемогла на парламентських виборах, які відбулися 4 жовтня, набравши 27,5% голосів. Такі дані наводить Центральна виборча комісія Киргизстану після підрахунку майже всіх бюлетенів.

Опозиційна партія «Республіка – Ата-Журт» стає другою, маючи 20% голосів.

Всього 7-відсотковий виборчий бар’єр подолали шість партій. Парламент Киргизстану складається зі 120 депутатів.

За даними ЦВК, 4 жовтня проголосували 59% зареєстрованих виборців.

Як повідомив голова комісії Тайгунали Абдраїмов, голосування відбулося у «спокійній атмосфері».

За його словами, залишилося підрахувати близько 30 тисяч голосів виборців із закордонних дільниць.

Впродовж дня виборів фіксувалися випадки технічних проблем, лунали звинувачення в шахрайстві. Киргизька служба Радіо Свобода («Радіо Азаттик») повідомляла про довгі черги на деяких виборчих дільницях, багато виборців казали про дво- або й тригодинне очікування в очікуванні можливості проголосувати.

На виборах у Киргизстані вперше в Центральній Азії використовувалися біометричні картки для ідентифікації кожного виборця в спробі зупинити можливі фальсифікації. Віце-прем’єр Таїрбек Сарпашев заявив 4 жовтня, що від 3 до 5% виборців мали «технічні проблеми з біометричною системою голосування».

Міністерство внутрішніх справ заявило, що отримало деякі скарги на партії, які намагалися купити голоси. Водночас місцеві спостерігачі відзначили, що не отримували повідомлень про «дуже серйозні порушення».

XS
SM
MD
LG