Доступність посилання

ТОП новини
23 Лютий 2019, Київ 17:39

«ДНР» і «ЛНР» заявили про перенесення своїх «виборів»


Денис Пушилін (ліворуч) і Владислав Дейнего, представники угруповань «ДНР» і «ЛНР», що визнані в Україні терористичними

Угруповання «ДНР» і «ЛНР», які контролюють частини Донецької і Луганської областей України, заявили про скасування своїх «виборів» у місцеві органи влади, призначені раніше на 18 жовтня і 1 листопада.

У заяві представників «ДНР» і «ЛНР» йдеться, що вибори перенесені на наступний рік, і наголошується, що рішення ухвалене у зв’язку з підсумками зустрічі «нормандської четвірки» в Парижі.

«За цей час Україна буде зобов’язана виконати всі взяті на себе за Мінським угодами зобов’язання. А саме: надати Донбасу особливий статус, не допустити переслідування і покарання осіб – учасників подій на території Донецької та Луганської областей, а також переголосувати поправки в Конституцію в новій, погодженою з нами редакції», – йдеться в заяві представників донецьких і луганських сепаратистів Дениса Пушиліна і Владислава Дейнего.

2 жовтня учасники зустрічі в «нормандському форматі», що відбулася в Парижі, заявили після її закінчення, що вибори в тимчасово окупованій нині частині Донбасу можуть відбутися тільки за українським законодавством, а відтак і не в ті терміни, які собі визначили сепаратисти.

Зокрема, президент Франції Франсуа Олланд заявив, що ці вибори мають відбутися після того, як парламент України визначить законодавчі підстави для цих виборів. Французький керівник також припустив, що такі вибори можуть відбутися і після закінчення терміну дії мінських домовленостей 31 грудня цього року.

Канцлер Німеччини Анґела Меркель повідомила, що президент Росії зобов’язався докласти зусиль до того, щоб через політичну робочу підгрупу Тристоронньої контактної групи домогтися від сепаратистів, щоб вибори там відбулися тільки за українським законодавством і за узгодженням із владою України.

Президент України Петро Порошенко, зі свого боку, сказав, що всі учасники «нормандської четвірки» твердо і чітко підтримали його позицію про неприпустимість «фейкових виборів» 18 жовтня і 1 листопада. Вибори на нині тимчасово окупованих територіях можуть бути визнані дійсними, тільки якщо вони відбудуться виключно за українським законодавством, під міжнародним спостереженням і будуть визнані вільними, чесними і прозорими, наголосив він.

Четвертий учасник зустрічі, президент Росії Володимир Путін, сам не коментував її результатів, але його речник Дмитро Песков заявив про те, що вибори на окупованій частині Донбасу «проблематичні у відриві від політичних реформ в Україні». Він, однак, додав, що російський керівник протягом кількох днів дасть доручення обміркувати ці питання з «офіційними представниками» підтримуваних Росією незаконних збройних сепаратистських угруповань «ДНР» і «ЛНР», визнаних в Україні терористичними.

На цю ж тему:

Політична карикатура Олексія Кустовського
Політична карикатура Олексія Кустовського

04.10.2015
Порошенко: наступний крок – повернення України на Донбас

«Як гарант Конституції і як президент України буду боротися за кожний клаптик української землі. Перший – Донбас, далі – Крим» далі
04.10.2015
Зухвальство Обами. Принижений Путін має виконати зобов’язання щодо України

«Росія зобов’язалася припинити саботаж мінських домовленостей і залишити «своїх сучих синів» наодинці з Києвом» далі

Ваша думка

Показати коментарі

Recommended

XS
SM
MD
LG