Доступність посилання

ТОП новини

Агентство Fitch підтвердило «частковий дефолт» України


Агентство Fitch Ratings оголосило 6 жовтня про «частковий дефолт» України. Підставою для такого оголошення став пропуск Києвом платежу за єврооблігаціями на суму 500 мільйонів доларів.

У серпні Україна уклала угоду про реструктуризацію боргу на суму 18 мільярдів доларів з міжнародним комітетом кредиторів. Невелика група приватних кредиторів не погодилася з такою домовленістю, і саме вимоги цієї групи стали підставою для рішення рейтингового агентства Fitch Ratings.

Інше рейтингове агентство з «великої трійки» – Standard & Poor's ще у вересні оголосило про вибірковий дефолт України, оскільки домовленість Києва із кредиторами передбачає 20-відсоткове скорочення основної суми боргу.

Водночас із оголошенням про зниження рейтингу агентство Fitch Ratings заявило, що очікує на швидке розв’язання суперечливих питань із кредиторами, тому невдовзі можливе підвищення кредитного рейтингу України.

Аналітики вважають, що оголошення про частковий дефолт України суттєво не вплине на економіку цієї країни. Доступ до зовнішніх запозичень на фінансових ринках для Києва був майже неможливий і до останнього перегляду рейтингу, але уряд України продовжує співпрацю з МВФ у межах програми розширеного фінансування. Також пряму допомогу Україні надають США, Канада та інші західні країни.

XS
SM
MD
LG