Доступність посилання

ТОП новини

Порошенко підписав закон, який визначає 20 лютого як дату початку тимчасової окупації


Президент України Петро Порошенко підписав закон, який визначає 20 лютого 2014 року як дату початку тимчасової окупації території України.

Як повідомляють в Адміністрації президента, відповідні зміни до законодавства вносяться з метою уточнення дати початку тимчасової окупації, усунення колізій та розбіжностей з цього приводу та узгодження із нормами міжнародного права з метою захисту прав держави, громадян і юридичних осіб.

У лютому 2014 року невідомі озброєні люди, яких називали «зеленими чоловічками», захопили головні державні установи Автономної Республіки Крим і підняли російський прапор. Крім того, «зелені чоловічки», яких також називали «ввічливими людьми», блокували українські військові частини.

16 березня 2014 року на території Криму й міста Севастополя відбувся так званий референдум про статус півострова, за результатами якого Росія заявила про включення Криму до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали це голосування і вважають, що Крим Росія анексувала.

Пізніше президент Росії Володимир Путін зізнався, що «зелені чоловічки» – російські військові.

XS
SM
MD
LG