Доступність посилання

ТОП новини

Підприємці зможуть зареєструвати бізнес за одну добу – Петренко


Петренко: Тепер бізнес можна зареєструвати за добу
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:00:46 0:00

Петренко: Тепер бізнес можна зареєструвати за добу

Підприємницьку діяльність в Україні можна буде зареєструвати за одну добу. Про це на засіданні Кабінету міністрів повідомив міністр юстиції Павло Петренко, зазначивши, що підписаний відповідний спільний наказ між Міністерством юстиції, Пенсійним фондом і Державною службою статистики.

«Раніше на сайті Мін’юсту можна було зареєструвати підприємство за 5 хвилин, але після того в ідеалі протягом трьох днів можна було зареєструвати документи в службі статистики і Пенсійному фонді та податковій. Насправді це все затягувалось на тиждень або й на 10 днів. Адже раніше не було електронного автоматизованого обміну інформації між нашим реєстром і базою даних Державною службою статистики, Пенсійним фондом і податковою», – зазначив Петренко.

За його словами, тепер ця система працюватиме таким чином: після реєстрації підприємства в Міністерстві юстиції кожні дві години інформація в режимі онлайн завантажуватиметься в систему Пенсійного фонду і Держстатистики. Вони мають взяти підприємця на облік і протягом двох годин повернути цю інформацію в єдиний державний реєстр бізнесу.

«Тепер підприємці не повинні будуть бігати по кабінетах, і реально, а не декларативно зможуть розпочати свій бізнес», – додав Петренко.

Водночас прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк дав доручення невідкладно підписати наказ між Мін’юстом і Міністерством фінансів щодо запровадження такої системи реєстрації суб’єктів підприємницької діяльності, яку Міністерство юстиції запровадило з Мінсоцполітики і з Державною службою статистики, Міністерством економіки.

XS
SM
MD
LG