Доступність посилання

ТОП новини
23 Січень 2019, Київ 02:04

Опитування: позиція росіян щодо Сирії змінилася


Російські Су-25 на авіабазі в Сирії

Ставлення росіян до можливої участі збройних сил Росії у конфлікті в Сирії змінилося після початку військової операції – про це свідчать дані останнього опитування «Левада-центру».

47 відсотків опитаних вважають, що «Росія повинна підтримати Башара Асада в його боротьбі з угрупованням «Ісламська держава» і сирійською опозицією», і лише 28 відсотків вважають, що Москві не слід втручатися в конфлікт. Третина респондентів висловили однозначне схвалення авіаударів по позиціях бойовиків у Сирії.

Безпосередньо перед початком російської операції в Сирії 30 вересня, соціологи з’ясували, що більшість росіян проти участі російських військових у конфлікті в Сирії. За пряму військову підтримку Сирії тоді висловилися лише 14 відсотків опитаних. При цьому росіяни вважають, що Москва повинна підтримувати режим Башара Асада.

Водночас згідно з новим опитуванням, близько половини росіян побоюються, що військове втручання може обернутися для Росії «новим Афганістаном». Повністю впевнені в такому розвитку подій 7 відсотків опитаних «Левада-центром», ще 39 відсотків називають цей варіант «цілком імовірним».

Росія почала повітряну операцію в Сирії 30 вересня, стверджуючи, що завдає ударів по позиціях і військових об’єктах радикальних ісламістів. США і низка інших країн міжнародної коаліції заявили, що російські авіаудари спрямовані проти усіх формувань сирійської опозиції, як радикальних ісламістів, так і більш поміркованих груп, що воюють проти урядових сил Башара Асада.

XS
SM
MD
LG