Доступність посилання

ТОП новини
12 серпня 2020, Київ 02:07

ЦВК розпустила Харківську обласну виборчу комісію – Магера


Андрій Магера, архівне фото

Центральна виборча комісія вирішила достроково припинити повноваження нинішнього складу Харківської обласної територіальної виборчої комісії, повідомив Радіо Свобода заступник голови ЦВК Андрій Магера. Таке рішення ухвалили за результатом розгляду скарги Харківської регіональної організації партії «Опозиційний блок».

Магера наголосив, що голосування в Центрвиборчкомі було неодностайним: один член утримався, ще один – сам Магера – був проти.

«Зараз я пишу окрему думку», – додав він. За кілька годин до цього рішення він заявляв, що не бачить підстав для дострокового розпуску ОТВК.

Крім того, заступник голови ЦВК підтвердив слова харківського «Опозиційного блоку» про те, що Центрвиборчком також скасував рішення Харківської ОТВК від 8 жовтня про відмову в реєстрації кандидатам на виборах депутатів обласної ради від «Опозиційного блоку».

Про скасування цього рішення заявив раніше у п’ятницю Радіо Свобода юрист харківського обласного осередку «Опозиційного блоку» Артур Мартін. Новий склад виборчкому має бути сформований до 13 жовтня. При цьому, наголосив Мартін, політичні партії подадуть своїх представників до нового складу, а отже, цього разу до комісії зможуть увійти і два представники від «Опозиційного блоку».

У четвер, 8 жовтня, Харківська обласна виборча комісія знову відмовила в реєстрації кандидатам до обласної ради від «Опозиційного блоку», незважаючи на те, що в середу, 7 жовтня, ЦВК зобов’язала Харківську ОТВК вирішити питання щодо реєстрації кандидатів на виборах депутатів Харківської облради від «Опозиційного блоку», скасувавши її попередню постанову про відмову їм у реєстрації від 1 жовтня.

В «Опозиційному блоці» неодноразово погрожували бойкотувати місцеві вибори в разі відмови в реєстрації всіх регіональних організацій цієї політичної сили.

«Опозиційний блок» виник на уламках Партії регіонів, яка після подій Майдану на початку 2014 року практично припинила політичну діяльність і не брала участі у позачергових парламентських виборах, до нього ввійшли багато членів цієї партії.

Місцеві вибори в Україні призначені на 25 жовтня.

Дивитись коментарі (1)

XS
SM
MD
LG